Чомусь мені цей тиждень складався трудно. В першій половині невідь-чому впав тиск і пересувалася я більше так... вздовж стін. А тільки все налагодилося, як новий клопіт — раптом глюкнула моя читалка, а я ж без неї, як без рук.

На щастя, швидко вдалося її опам’ятати (завинив індикатор батареї: при майже 100% зарядці він чомусь показував нульову і не давав включити), а все ж питання як не нової, то бодай додаткової таки постало. Риючись при цій нагоді в асортименті інтернет-магазинів, я виявила, що теперішні читалки — точнісінько як пральні машини в одному з оповідань Лема: розважають власника на всі лади, але поганенько перуть читають. А мені б на роль дублерки здалася простенька, хай вона ні фільмів не показує, ні в мережу не виходить, а зате:
- щоб батарея дійсно трималася без підзарядки бодай тиждень, а краще два.
- щоб всі формати, включно з дежавю і всіма видами пдф-у, відкривалися швидко і без проблем
- щоб комп’ютер її бачив
- щоб інтерфейс простий і недорого
- щоб не страшно було взяти з собою в дорогу чи там на прогулянку.

Чи хтось таке рідкісне чудо має і зможе порекомендувати? Я придивлялася до цієї , але так і не зважилася. Раптом хтось вже випробовував, то відгукніться!

А чи було в цьому тижні щось доброго? Було. Я врешті закінчила вичитувати і виклала на сайт першу частину «Дітей Чумацького шляху». Читати й закачувати можна тут.

Відразу попереджу, що ця частина — щось типу розгорнутого вступу до основного тексту: покоління батьків і дитинство головних героїв. Якщо хто пам’ятає «Далекий світ» Галини Журби, то це та сама місцевість (Дрижипільщина, вона ж Жашківщина, на межі Поділля й Черкащини) і майже той сам період: кінець 19-го — початок 20-го сторіччя. Складний період зі всіма рисами «напередодні», коли на одному просторі і майже за участю тих же осіб співіснують величезні духовні й матеріальні багатства — і брудні, занедбані злидні. Душевне благородство, широчінь, сміливий політ «у блакить» — і монотонна виснажлива праця, дріб’язковість, нікчемна ворожнеча. Йде гостра боротьба між автентичним фольклором і попсою (теперішні знавці оцінять :-)!) і взагалі справжнім і вдаваним. При тому зовні все ніби тихо —

Володимир Маковськи Портрет української дівчини селянки

Тихо-тихо у мовчазних пахучих полях, залитих місячним сріблом. Дрімають степи, лани й облоги дрімотою мирною і плідною, спить лоно землі.

Великий мир стоїть над землею — «мір в человєцех і благоволєніє». Мир, спокій і добробут розлиті в повітрі, пронизаному місячним молочним сяйвом. Цокотять по білому вкатаному шляху кінські підкови, лунає розмріяна пісня, котиться лунами по стернях.

Спить розкішна Україна, обважніла плодами масного чорнозему і праці невсипущих мужицьких рук. І сняться їй сни щастя, прийдешнього могутнього розквіту всіх велетенських сил і невичерпних талантів.

Спить Дрижипільщина, ярки й переярки, ліски й переліски, улоговини і степки, хутори й Пимоненко. Портрет дівчини українки cела — арена минулих побоєвищ за ці плодючі землі, арена тяжкої праці багатьох поколінь. В могучім сні грядуть нові покоління, що розцвітуться буйним цвітом на нагромаджених добрах і розкошах. Спить колишнє Дике поле, а тепер заорані, засіяні і зжаті неозорні степи. Чудесні мармурові храми, скляні палаци й казкові сади з водограями та повітряними містками ввижаються спраглим очам покликаного до життя покоління. Не воно, так грядущі покоління це вибудують.

Все спить. Тихо-тихо у мовчазних полях…

Мало того, що виразно накопичуються сили перед майбутньою бурею, — зміни відбуваються вже і то швидко. От цікаво, головна героїня цієї частини, Дарка, як і переважна більшість її подруг, не вчилася навіть грамоти, «бо це дівчатам ні до чого», а її донька вже вчиться в гімназії. Наполіг на цьому Дарчин чоловік, він сам по собі не надто хороший і навіть на думку дружини «бамбула бамбулою». А таки вчить доньку, при тому маючи ще й двох синів. І то чого: бо виявив, що Оксанка «сама з себе» (тобто, через постійне спілкування з сусідами-євреями) вивчила ідіш! В її середовищі це була річ небувала, тому Муркур (повністю він Меркурій) виправдовується перед людьми, що, мовляв, «дуже розгулялася дитина», довелося віддати її в науку.

В якості ілюстрацій до такого тексту аж просився класичний живопис, може, трішки наївний, але який свіжий і запашний! Пимоненко, Соколов, Маковський... Словом — читаймо! А щоб ніхто не боявся надмірної рустикальності, то наступна частина називається "У великому місті".

Ну а в найближчій перспективі - 1846 рік. Врешті.

Date: 2013-10-26 04:38 pm (UTC)
From: [identity profile] b0ris.livejournal.com
http://rozetka.com.ua/barnes_n_noble_nook_the_simple_touch_reader/p180151/
придивіться до цієї
правда там нюанс - треба мати знайомого який її перепрошиє для читання всіх форматів

Date: 2013-10-26 06:38 pm (UTC)
From: [identity profile] tin-tina.livejournal.com
Дякую - дійсно цікаво!

Але без прошивки навіть фб2 не читає? жаль.

Date: 2013-10-26 04:43 pm (UTC)
From: [identity profile] aniol7.livejournal.com
о, читалки для мене болюча тема. в мене зараз NOOK - в принципі я нею задоволена. правда, на третій раз підключення комп"ютер її перестав бачити, але я вийшла з положення - в неї чудова карта пам"яті, я завантажую чсерез неї, тримає довго зарядку, правда не любить чужих дротів (один раз забула взяти її рідні, використала чужі і мала клопіт), має підсвітку - тобто можна читати у темному купе на верхній поличці, має тлумачний словничок до англійських текстів, що теж корисно, гарно і зручно робити нотатки. Ну а підзаряджати все таки намагаюсь хоча б через день, бо всі читалки не люблять довго без підзарядки.

Date: 2013-10-26 04:47 pm (UTC)
From: [identity profile] aniol7.livejournal.com
о,подивилась перший коментар і згадала, що так, нук має один ганж - вона бере тільки формат epub, треба перепрошивати,але я так користуюсь, поки що дай Боже перечитати те, що там є

Date: 2013-10-26 05:55 pm (UTC)
From: [identity profile] ni-kolenka.livejournal.com
Мою книжку друзья подарили мне полтора года назад на юбилей. Она удовлетворяет многим Вашим требованиям - несложный интерфейс и зарядки надолго хватает, скачивать с компьютера просто, в дорогу - не страшно, не очень дорогая. Только вот дежавю, кажется, не читает. И пдф читает медленно. Так муж сказал. А писала я про нее вот здесь http://ni-kolenka.livejournal.com/66040.html.

Date: 2013-10-26 06:37 pm (UTC)
From: [identity profile] promonaut.livejournal.com
У мами зносилася, то знову ту саму фірму купив, тим більше, що обоє з сином на ній зупинилися, ще є минулорічні моделі: http://allo.ua/elektronnye-knigi/pocketbook-basic-new-613-white.html

Date: 2013-10-27 04:18 am (UTC)
From: [identity profile] menudo-culete.livejournal.com
бамбула!!

таж я завжди вважала це нашим домашнім словом!

Date: 2013-10-27 11:42 am (UTC)
From: [identity profile] tin-tina.livejournal.com
Атож, значиться за Поділлям. І не тільки це - в творах Докії Гуменної чимало таких словечок, які звичайно вважаються локально галицькими. "Гзитися", "глянцувати", "цера" (тобто шкіра на обличчі, бо не всі цю церу розуміють), "гарувати", "патик" (в значенні худенька, тонка дівчинка). І це тільки на перших сторінках!

Теоретично вона могла ці словечка підхопити на Львівщині, де прожила один рік, чи потім у таборах ді-пі. Але мені так видається, що завжди їх знала.

Date: 2013-10-27 12:01 pm (UTC)
From: [identity profile] menudo-culete.livejournal.com
це неможливо прекрасно :))

...а "цера" була в Лесі Українки. В Йоганні, жінці Хусовій

Date: 2013-10-27 12:03 pm (UTC)
From: [identity profile] tin-tina.livejournal.com
А була, була. "і трішечки здороження помітно", але ми зараз зробимо церу "таку свіженьку, як була колись" :-) Але Леся Українка теж могла це слівце підчепити в Галичині.

Profile

tin_tina: (Default)
tin_tina

September 2017

M T W T F S S
     123
45678 910
111213141516 17
181920 21222324
252627282930 

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated 27/07/2025 03:06 am
Powered by Dreamwidth Studios