Королева Наталена
29/04/2009 04:07 pmСвіти Наталени – гетери
Одною з цілей всієї моєї графоманії є опис «апокрифа за Наталеною» (євангелія від Наталени?) А цього не вдасться зробити, якщо раніше не пояснити, ким є головна героїня цього «євангелія» (думаю, зрозуміло, хто мається на увазі). Вона належить до небагаточисельної, але блискучої групи гетер найвищого розряду – певне уявлення про них мають всі читачі роману Ів.Єфремова «Таїс Афінська». В основному єфремовська і наталенина героїні схожі.
Героїні, бо в різних творах Королеви зображено навіть кілька персонажів цього типу. Почну, напевне, з Хризіс. У повісті «Сон тіні» вона не є головною дійовою особою, але зображена надзвичайно виразно.
Починала як танцівниця. Але ми застаємо її вже як гордість та окрасу Александрії – такою витонченою красунею не соромно похвалитися навіть перед почтом імператора Адріана, який саме відвідав Єгипет. Заодно ж Хризіс є дуже успішною діловою жінкою, а епізод її ділових переговорів з купцем Флегоном, як на мене, один з найкращих у всьому творі.
( Read more... )
Недаремно ж, коли сусідка Ізі, головної героїні повісті, християнка-Афра, радить їй охреститися: «у нас ти могла б стати дияконісою», дівчина наївно перепитує
- А це ліпше, як бути гетерою?